Results

Grassroots Results

Division C030 — U07 Female Beginner Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Evelyn YANG 8.3 8.0 7.8 8.3 8.0 24.3
Division C031A — U07 Male Beginner Belt Combination Kicking A
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Yanchu DENG 8.1 8.0 7.9 8.2 8.3 24.3
2. Rachit NARENDRAN 8.0 7.8 7.8 8.3 8.1 23.9
3. Jameson BLACK 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division C031B — U07 Male Beginner Belt Combination Kicking B
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Kyle KAWAHIGASHI 8.4 8.1 8.1 8.6 8.3 24.8
2. Grayson BLACK 7.6 7.7 7.3 7.8 7.3 22.6
3. Andrew COLLINS 7.5 7.4 7.2 7.7 7.7 22.6
Division C041 — U07 Male White III Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Neel PATIL 7.9 7.7 8.0 7.9 7.8 23.6
2. Markus RESELLMO 7.5 7.4 7.6 7.5 7.6 22.6
Division C051 — U07 Male White II Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Arthur CLAVEL 7.9 7.9 7.5 7.3 8.1 23.3
Division C122 — U09 Co-Ed Intermediate Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Sisir KONGARA 8.2 8.2 8.0 8.3 8.3 24.7
2. Diyaashree N SENTHILKUMAR 8.0 7.8 8.1 8.4 8.2 24.3
Division C130 — U09 Female Beginner Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Carrie CHEN 8.3 8.1 8.0 8.4 8.0 24.4
2. Elana ZELTZER 8.2 8.2 7.7 8.3 8.0 24.4
3. Ananya KALE 8.0 8.1 7.8 7.9 8.3 24.0
Division C131 — U09 Male Beginner Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Alexandre DELAY 8.2 8.2 7.8 8.3 8.1 24.5
2. Luke MARIANO 7.7 8.0 7.7 8.1 7.7 23.4
3. Emmett CHU 7.5 7.7 7.4 7.9 7.6 22.8
Division C212 — U11 Co-Ed Advanced Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Dhriti DEEPAK 8.0 8.2 8.1 8.2 8.4 24.5
2. Nixon ASCANO 8.1 8.2 8.2 8.2 7.8 24.5
Division C232 — U11 Co-Ed Beginner Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Varuni KARTHIK 8.1 8.0 7.9 8.0 8.2 24.1
Division C330 — U14 Female Beginner Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Claire DELAY 8.2 8.1 8.2 8.2 8.2 24.6
Division C401 — U17 Male Black Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Max WESTER 8.1 8.0 8.2 8.3 8.1 24.4
Division C451 — U17 Male White II Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Henry DELAY 8.0 7.8 7.9 8.2 8.1 24.0
Division C500 — U30 Female Black Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Alexandra WESTER 8.0 7.9 7.8 7.8 7.7 23.5
Division C631 — U40 Male Beginner Belt Combination Kicking
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Richard COLLINS 7.4 7.3 7.2 7.5 7.4 22.1
Division K040 — U07 Female White III Belt Kibon Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Sara ATHALE 8.1 7.9 7.8 8.0 7.3 23.7
2. Megan WU 7.5 7.2 7.4 7.9 6.7 22.1
Division K041 — U07 Male White III Belt Kibon Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Neel PATIL 7.9 6.6 7.0 7.2 6.3 20.8
2. Markus RESELLMO 6.0 6.9 7.1 7.3 6.4 20.4
Division K051 — U07 Male White II Belt Kibon Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Arthur CLAVEL 7.6 6.9 6.7 6.9 6.8 20.6
Division K151 — U09 Male White II Belt Kibon Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Elis HEDBORG 7.6 7.3 8.1 7.7 7.2 22.6
Division K241 — U11 Male White III Belt Kibon Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Edvin HEDBORG 8.2 8.1 8.4 8.1 8.0 24.4
Division K451 — U17 Male White II Belt Kibon Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Henry DELAY 7.8 8.0 7.6 7.8 8.2 23.6
Division P021 — U07 Male Intermediate Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Derek ALTEKAR 7.8 8.1 7.7 7.8 8.0 23.6
Division P030 — U07 Female Beginner Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Evelyn YANG 7.7 8.1 8.3 8.0 7.8 23.9
2. Anna GONCHARUK 7.9 8.0 7.9 7.9 7.7 23.7
Division P031A — U07 Male Beginner Belt Palgwe Poomsae A
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Kyle KAWAHIGASHI 8.2 8.1 8.1 7.9 8.1 24.3
2. Yanchu DENG 7.8 7.8 7.6 7.7 7.8 23.3
3. Jezreel DIAS 7.5 7.6 7.4 7.5 7.7 22.6
Division P031B — U07 Male Beginner Belt Palgwe Poomsae B
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Kai HUNG 8.0 8.0 8.1 7.9 8.0 24.0
2. Rachit NARENDRAN 7.8 7.9 7.6 7.7 7.8 23.3
3. Gautham THAIYAR 7.6 7.7 7.5 7.6 7.7 22.9
Division P120 — U09 Female Intermediate Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Diyaashree N SENTHILKUMAR 7.8 8.2 8.2 8.2 8.0 24.4
Division P121 — U09 Male Intermediate Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Derick WANG 8.1 8.0 7.9 8.1 7.9 24.0
2. Sisir KONGARA 8.0 8.1 7.7 7.7 8.0 23.7
3. Sebastian SHIEH 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division P130 — U09 Female Beginner Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Pravara DWIVEDULA 8.1 7.9 7.8 8.0 7.9 23.8
Division P131A — U09 Male Beginner Belt Palgwe Poomsae A
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Sarvajith VISWANATHAN 8.1 8.1 7.8 7.8 8.0 23.9
2. Arun KARTHIKEYAN 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
2. Parsa JAMALI 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division P131B — U09 Male Beginner Belt Palgwe Poomsae B
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Alexandre DELAY 7.7 7.9 7.7 7.8 8.1 23.4
2. Guhan KARTHIKEYAN 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
2. Ryan TRUONG 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division P131C — U09 Male Beginner Belt Palgwe Poomsae C
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Shreyan SINGH 8.2 8.1 8.0 7.7 8.0 24.1
2. Arjun JAIN 8.1 7.7 7.8 7.6 8.1 23.6
3. Luke MARIANO 8.0 7.9 7.6 7.8 7.9 23.6
Division P210 — U11 Female Advanced Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Dhriti DEEPAK 7.8 8.0 7.9 8.3 8.1 24.0
2. Kaira PRADEEP 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division P211 — U11 Male Advanced Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Huancheng(ronnie) WANG 8.0 8.1 7.9 8.1 8.0 24.1
2. Nixon ASCANO 7.9 8.1 8.0 7.6 7.9 23.8
3. Dhanush VIJAY 7.8 7.9 7.7 7.7 7.8 23.3
4. Leo SILBERSTEIN 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division P220 — U11 Female Intermediate Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Isla BUI 8.0 8.0 8.1 7.7 7.9 23.9
2. Saanvi RATHOD 7.8 7.7 7.7 7.6 7.8 23.2
Division P230 — U11 Female Beginner Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Varuni KARTHIK 8.0 7.9 8.0 7.9 8.0 23.9
2. Alexis BOUG 8.1 8.0 7.8 7.7 7.9 23.7
3. Nandita RAMAKRISHNAN 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division P231 — U11 Male Beginner Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Debargha SARKAR 7.8 7.8 7.7 7.9 8.0 23.5
2. Ryan LANGDALE 7.7 8.0 7.8 7.8 7.8 23.4
3. Justin DINH 7.6 7.4 7.6 7.3 7.7 22.6
4. Rannvijay SINGH 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division P320 — U14 Female Intermediate Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Sophie BUI 8.2 7.9 7.8 7.7 8.0 23.7
Division P330 — U14 Female Beginner Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Claire DELAY 8.0 8.0 8.2 8.1 8.3 24.3
2. Lucy CAMP 7.8 8.1 8.4 8.0 8.1 24.2
Division P410 — U17 Female Advanced Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Harshika VIJAY 7.5 7.8 7.6 7.7 7.8 23.1
Division P411 — U17 Male Advanced Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Advay ARAVIND 8.1 8.2 7.9 8.1 8.1 24.3
2. Sarvesh AIYAGARI 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division P710 — U50 Female Advanced Belt Palgwe Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Padmavathy SUBRAMANIAN 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division T030 — U07 Female Beginner Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Evelyn YANG 8.3 8.2 8.0 8.1 8.5 24.6
2. Naisha SINGH 7.8 7.5 7.7 7.5 8.3 23.0
Division T031A — U07 Male Beginner Belt Taegeuk Poomsae A
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Kyle KAWAHIGASHI 8.5 8.2 8.2 8.4 8.5 25.1
2. Yanchu DENG 8.3 7.7 7.8 8.1 8.5 24.2
3. Jameson BLACK 8.0 8.0 8.0 7.4 8.0 24.0
3. Felix VELAZQUEZ-WUSTHOFF 7.4 7.4 7.6 7.0 7.7 22.4
Division T031B — U07 Male Beginner Belt Taegeuk Poomsae B
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Rachit NARENDRAN 8.0 8.2 8.0 8.2 8.3 24.4
2. Ege ISKIFOGLU 8.2 8.1 7.9 8.0 8.2 24.3
3. Grayson BLACK 8.1 8.0 7.7 8.1 8.0 24.1
3. Gautham THAIYAR 7.9 7.9 7.8 7.8 7.8 23.5
Division T111 — U09 Male Advanced Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Kirik ALTEKAR 8.4 8.1 7.9 8.3 8.4 24.8
Division T120 — U09 Female Intermediate Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Diyaashree N SENTHILKUMAR 8.3 8.2 7.9 8.0 7.8 24.1
Division T121 — U09 Male Intermediate Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Sisir KONGARA 8.1 8.4 8.2 8.1 8.2 24.5
2. Derick WANG 8.2 8.2 8.0 8.3 8.1 24.5
3. Sebastian SHIEH 7.9 7.8 7.8 8.5 7.9 23.6
Division T130 — U09 Female Beginner Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Pravara DWIVEDULA 8.3 7.9 8.2 8.2 8.0 24.4
2. Carrie CHEN 7.8 8.0 8.0 7.9 7.6 23.7
3. Ananya KALE 7.9 7.7 7.8 7.7 7.5 23.2
4. Elana ZELTZER 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division T131A — U09 Male Beginner Belt Taegeuk Poomsae A
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Parsa JAMALI 7.7 8.2 8.0 8.0 8.2 24.2
2. Luke MARIANO 8.0 7.9 7.8 8.1 8.0 23.9
3. Arjun JAIN 7.9 7.8 7.9 7.8 7.7 23.5
Division T131B — U09 Male Beginner Belt Taegeuk Poomsae B
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Alexandre DELAY 8.0 8.0 8.0 8.2 8.2 24.2
2. Shreyan SINGH 7.9 8.1 7.8 8.0 8.0 23.9
3. Sarvajith VISWANATHAN 7.6 7.8 7.6 7.5 7.6 22.8
4. Ryan TRUONG 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division T210 — U11 Female Advanced Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Dhriti DEEPAK 8.1 8.2 8.3 8.1 8.2 24.5
2. Anika ATHALE 8.2 7.9 7.9 8.0 8.0 23.9
3. Kaira PRADEEP 8.0 7.8 8.1 7.7 7.8 23.6
3. Yutong(rain) HAN 7.7 7.7 7.6 7.8 7.6 23.0
Division T211 — U11 Male Advanced Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Huancheng(ronnie) WANG 7.9 8.0 8.0 7.9 8.1 23.9
2. Dhanush VIJAY 7.6 7.8 7.8 7.8 7.8 23.4
Division T220 — U11 Female Intermediate Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Shreya SUJIT 8.0 8.3 8.4 8.3 8.3 24.9
2. Isla BUI 8.1 8.1 8.2 8.2 8.3 24.5
3. Saanvi RATHOD 7.9 8.0 8.0 7.9 7.9 23.8
Division T221 — U11 Male Intermediate Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Pranav BALAJI 7.4 7.2 7.5 7.3 7.4 22.1
Division T230 — U11 Female Beginner Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Sai Taruni PARVATHANENI 7.7 7.7 7.7 7.8 7.9 23.2
Division T231 — U11 Male Beginner Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Ryan LANGDALE 7.9 8.2 8.1 8.0 8.1 24.2
2. Adveeth Krishna PARVATHANENI 7.8 8.1 7.7 7.8 7.6 23.3
3. Justin DINH 7.7 7.7 7.9 7.8 7.7 23.2
3. Rannvijay SINGH 7.5 7.4 7.6 7.5 7.7 22.6
Division T310 — U14 Female Advanced Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Pragya SHARMA 8.3 8.3 7.9 8.1 8.3 24.7
2. Siyona KHER 8.2 8.1 8.2 8.2 8.3 24.6
3. Kaashvi MITTAL 7.7 7.9 8.0 8.0 8.0 23.9
3. Harshika VIJAY 7.8 8.0 7.8 7.7 7.7 23.3
Division T311 — U14 Male Advanced Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Armaan MALKANI 8.3 8.3 8.1 8.1 8.2 24.6
2. Advay ARAVIND 8.2 8.3 8.0 8.2 8.1 24.5
3. Kartik Raj SARAVANAN 8.1 8.1 7.9 7.8 7.8 23.8
4. Neel SHARMA 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division T322 — U14 Co-Ed Intermediate Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Krittikasree KARTHIKEYAN 7.9 7.8 8.0 8.0 8.0 23.9
2. Ethan M SHOU 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division T330 — U14 Female Beginner Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Claire DELAY 8.4 8.3 8.2 8.3 8.3 24.9
2. Lucy CAMP 8.2 8.1 8.0 8.4 8.4 24.7
Division T411 — U17 Male Advanced Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Sander BOUCHARD 8.1 8.3 8.4 8.0 8.4 24.8
2. Serafin STAUCH 8.3 8.2 8.2 8.1 8.2 24.6
3. Griffin BUI 7.9 8.1 7.8 8.2 8.1 24.1
4. Sarvesh AIYAGARI 6.0 6.0 6.0 6.0 6.0 18.0
Division T631 — U40 Male Beginner Belt Taegeuk Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Richard COLLINS 7.8 8.3 7.9 8.0 8.1 24.0
Division W601 — U40 Male Black Belt Weapons Poomsae
Rank NOC Name J1 J2 J3 J4 J5 Total
1. Juan LANDIN 8.5 9.0 8.4 8.0 7.7 24.9

World Class Results

Division R300 — U14 Female Black Belt World Class Poomsae
Finals Round
Rank NOC Name Taegeuk 7 Jang Taegeuk 8 Jang AVG TB1 TB2
1. USA Samantha REGI 5.00
2.07/2.93
4.67
1.77/2.90
4.835    
2. USA Gabriella WONG 4.66
1.73/2.93
4.37
1.57/2.80
4.515    
Division R300 — U14 Female Black Belt World Class Poomsae
Semi-Finals Round
Rank NOC Name Taegeuk 4 Jang   AVG TB1 TB2
1. USA Samantha REGI 5.43
2.30/3.13
5.430    
2. USA Gabriella WONG 4.97
2.00/2.97
4.970    
Division R301 — U14 Male Black Belt World Class Poomsae
Finals Round
Rank NOC Name Taegeuk 7 Jang Keumgang AVG TB1 TB2
1. USA Saqif AYAAN 5.93
2.50/3.43
5.46
2.13/3.33
5.695    
2. USA Justin HUNG 5.80
2.23/3.57
5.40
2.03/3.37
5.600    
3. USA Aeden BERMAN 5.74
2.37/3.37
4.56
1.43/3.13
5.150    
Division R301 — U14 Male Black Belt World Class Poomsae
Semi-Finals Round
Rank NOC Name Taegeuk 5 Jang   AVG TB1 TB2
1. USA Justin HUNG 6.20
2.53/3.67
6.200    
2. USA Saqif AYAAN 6.03
2.53/3.50
6.030    
3. USA Aeden BERMAN 5.73
2.20/3.53
5.730    
Division R400 — U17 Female Black Belt World Class Poomsae
Finals Round
Rank NOC Name Taeback Koryo AVG TB1 TB2
1. USA Tejasvini RAMESH 6.54
2.87/3.67
6.30
2.67/3.63
6.420    
2. USA Samhita SRIVATSAN 5.43
2.10/3.33
4.80
1.57/3.23
5.115    
3. USA Aditi PARASURAM 4.60
1.50/3.10
5.14
1.87/3.27
4.870    
4. USA Clara HINDS 4.77
1.70/3.07
4.50
1.53/2.97
4.635    
Division R400 — U17 Female Black Belt World Class Poomsae
Semi-Finals Round
Rank NOC Name Taegeuk 5 Jang   AVG TB1 TB2
1. USA Tejasvini RAMESH 6.94
3.17/3.77
6.940    
2. USA Clara HINDS 5.43
2.10/3.33
5.430    
3. USA Samhita SRIVATSAN 5.37
2.20/3.17
5.370    
4. USA Aditi PARASURAM 5.10
1.93/3.17
5.100    
Division R501 — U30 Male Black Belt World Class Poomsae
Finals Round
Rank NOC Name Koryo Pyongwon AVG TB1 TB2
1. USA Michael JONES 5.93
2.43/3.50
6.07
2.70/3.37
6.000    
Division R501 — U30 Male Black Belt World Class Poomsae
Semi-Finals Round
Rank NOC Name Keumgang   AVG TB1 TB2
1. USA Michael JONES 6.03
2.43/3.50
6.030    
Share

Quality Martial Arts Instruction